Modne uczesania na Studniówkę 2015

Na wiele ważnych uroczystości oraz oficjalnych imprez warto wykonać efektowną, kobiecą i pomysłową fryzurę, która doskonale uzupełni wieczorowy strój. Bez wątpienia jedną z takich szczególnych okazji jest bal studniówkowy, podczas którego każda nastolatka pragnie wyglądać pięknie, modnie i zjawiskowo.

Oprócz wybrania młodzieżowej sukienki wieczorowej oraz niezbędnych dodatków i akcesoriów, na okazję Studniówki należy też zrobić efektowną i stylową fryzurę, która będzie dopełnieniem całego stroju. Jak jednak ułożyć i upiąć włosy, by podczas całego wieczoru spędzonego na parkiecie nadal wyglądała olśniewająco i oryginalnie?

Jedną z ciekawszych propozycji na bal maturalny może okazać się zrobienie fantazyjnej fryzurki z loczkami, które można upiąć w pomysłowego koka nad karkiem lub asymetrycznie, po jednej stronie głowy. Posiadaczki gęstych i bardzo długich włosów mogą też z powodzeniem pokusić się o zrobienie na Studniówkę wysoko zaczesanego koczka, z którego można śmiało wypuścić kilka luźnych kosmyczków wokół twarzy i przy szyi, tworząc w ten sposób bardzo delikatne, dziewczęce i romantyczne uczesanie, podkreślające jednocześnie elegancki i oficjalny charakter imprezy.

Amatorki fryzur z grzywką mogą na tę okazję wymodelować ją na szerokiej szczotce lub lokówce. Wywinięte na zewnątrz kosmyki optycznie wydłużą i poszerzą drobną twarz, nadając jej równocześnie zniewalającego, dziewczęcego uroku. Grzywkę można również z powodzeniem upiąć wysoko nad czołem bądź zaczesać asymetrycznie na bok. Rozwiązanie to polecane jest w szczególności w przypadku gęstych, grubych i prostych włosów o równo przyciętych końcówkach.

Ciekawym i oryginalnym pomysłem z pewnością okaże się przygotowanie na Studniówkę krótkiej fryzurki, która po odpowiednim wymodelowaniu i ułożeniu będzie równie kobieca co klasyczne uczesania z bardzo długich kosmyków. Włosy sięgające do ucha można zapleść asymetrycznie w efektowne warkoczyki, które zabezpieczą krótkie pasma przed niesfornym opadaniem. Końcówki można na tę okazję również nieco mocniej wycieniować, modelując w ten sposób kształt twarzy.

Podobnie jak w przypadku młodzieżowych fryzur weselnych, tak również na okazję Studniówki warto pokusić się o użycie pomysłowych akcesoriów do włosów, takich jak choćby błyszczące spinki czy diademy. Uczesanie można również w szybki i łatwy sposób skutecznie utrwalić za pomocą lakieru z brokatem, który nada włosom blasku, powodując piękne i delikatne refleksy.