Wieczorowe uczesania dla krótkich włosów

Jak się okazuje nie tylko fryzury z długich włosów mogą być wytworne, kobiece i eleganckie. Również krótkie i bardzo krótkie uczesania doskonale sprawdzą się na wiele rozmaitych okazji, takich jak choćby ślub, wesele czy kameralna prywatka w gronie przyjaciół i znajomych.

Oczywiście, krótkie włosy o wiele szybciej możemy wymodelować w efektowną i skromną codzienną fryzurkę, warto jednakże zdawać sobie sprawę, iż zarówno z prostych kosmyków jak i z włosów kręconych możemy też w szybkim tempie wykonać piękne, stylowe i olśniewające uczesania na najważniejsze wyjścia i oficjalne imprezy. Jak zatem pomysłowo ułożyć włosy krok po kroku, tworząc kobiecą i szykowną, wieczorową fryzurę?

Zależnie od naszych własnych upodobań i preferencji, rodzaju włosów oraz okoliczności pokusić się możemy o ułożenie szybkiej fryzurki, tworzącej pozorne wrażenie nieładu. Potargane, swobodnie opadające na twarz, szyję i kark krótkie kosmyki warto będzie wymodelować w palcach przy pomocy mocnego żelu, gumy lub pianki do włosów. Stylizacja taka najlepiej wyglądać będzie przede wszystkim na cienkich, niezbyt gęstych włosach o mocno wycieniowanych końcówkach. Stworzy bowiem wrażenie większej objętości i puszystości, ponadto nada twarzy nieco bardziej drapieżnego charakteru.

Jednakże oprócz takich odważnych fryzur z pazurkami, na wieczorowe wyjście świetnie sprawdzą się też krótkie uczesania z loczków, które można wykonać na papilotach lub cienkich wałkach. Drobne fale pasować będą zarówno do dziewczęcego typu urody jak i nieco poważniejszej twarzy. Romantyczne upięcia z wykorzystaniem spinek, wsuwek czy opasek i diademów doskonale harmonizują z młodzieżowymi sukienkami wieczorowymi w jasnych, najlepiej pastelowych kolorach.

Uniwersalnym pomysłem na wieczorowe upięcie z krótkich włosów jest zaczesanie kosmyków do tyłu w kształt przypominający nieco irokeza. Stylizację taką polecamy przede wszystkim do oryginalnych fryzur z grzywką, którą w tym przypadku będzie można zaczesać asymetrycznie na bok twarzy, co wizualnie wymodeluje buzię i optycznie nieco ją wyszczupli, tym samym wyostrzając jej rysy. Posiadaczkom krótkich włosów polecamy również wykonanie dobieranych warkoczy z boku głowy, dzięki czemu wygodnie upniemy przednie i boczne, nierzadko bardzo niesforne pasemka.