Upięcia bez grzywki i z grzywką

W poprzednich artykułach naszego serwisu mówiliśmy już co nieco na temat popularnych, modnych i efektownych fryzur damskich z krótkich, długich i średnich włosów. Warto jednakże zastanowić się, czy na prostych lub kręconych włosach nie wykonać pomysłowej grzywki, która może w znacznym stopniu pomóc nam wymodelować kształt i rysy twarzy.

Proste i skromne fryzurki z grzywką to niewątpliwie doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych Pań, które cenią sobie elegancki i modny wygląd w każdej sytuacji. Co więcej, dzięki ciekawie przyciętej grzywce możemy też zależnie od naszych własnych upodobań i gustów swobodnie eksperymentować z codziennymi uczesaniami, wprowadzając do nich co raz to nowe, pomysłowe akcenty i dodatki.

Jak się bowiem okazuje, zarówno fryzurki z loczkami, jak też proste włosy z grzywką możemy modelować na wiele rozmaitych sposobów. Jednym z nich może być chociażby upięcie dłuższych, przednich kosmyków nad czołem i stworzenie niewielkiego, eleganckiego irokeza o nieco drapieżnym, odważnym charakterze. Uczesanie takie doskonale więc sprawdzi się na niezobowiązujące imprezy i przyjęcia w gronie przyjaciół czy rówieśników.

Na asymetrycznej, mocno wycieniowanej grzywce można także śmiało zrobić pomysłowe warkoczyki, które w znacznym stopniu utrwalą fryzurę i zapewnią jej stabilność przez cały dzień. Rozwiązanie takie doskonale zatem sprawdzi się jako praktyczna fryzura do pracy lub na uczelnię, bowiem kosmyki nie będą przeszkadzały podczas wykonywania codziennych czynności ani nie będą się nadmiernie plątać.

Warto w tym miejscu zaznaczyć jednak, iż uczesania z grzywką nie zawsze okażą się dla nas wygodne. Amatorkom aktywnego trybu życia czy osobom z tendencją do ciągłego spóźniania się mogą bowiem przysporzyć nieco więcej kłopotów podczas porannego modelowania i układania. Pamiętajmy też, że należy również regularnie podcinać zarówno prostą i równą, jak też cieniowaną grzywkę by zapewnić jej nienaganny wygląd. Być może więc korzystniej będzie zdecydować się na wykonanie znacznie łatwiejszej w pielęgnacji fryzurki bez grzywki, szczególnie jeśli cenimy sobie komfort i wygodę w każdej sytuacji.