Banalne fryzury na co dzień, do szkoły i do pracy

Aby efektownie, kobieco i stylowo wyglądać w każdej sytuacji, warto nie tylko odpowiednio dobrać do okazji nienaganny strój i delikatny makijaż, ale także wykonać pomysłową fryzurę. Na codzienne wyjście do szkoły czy pracy warto będzie więc zrobić łatwe i szybkie uczesanie, nie wymagające skomplikowanego modelowania i późniejszego poprawiania.

Wiele z modnych i popularnych obecnie fryzur damskich można z łatwością zrobić samodzielnie w domu. Większość z takich codziennych, skromnych upięć wykonamy w kilka minut, szczególnie jeśli zdecydujemy się na użycie praktycznych kosmetyków, takich jak pianki, żele czy mocne lakiery do włosów. Jak zatem zrobić banalnie łatwą, ale estetyczną i pomysłową fryzurkę krok po kroku?

Z włosów prostych lub lekko falowanych średniej długości z powodzeniem wykonać możemy własnoręcznie stylowe uczesanie, decydując się na przykład na ułożenie kosmyków w luźnego koczka, którego następnie można będzie umieścić asymetrycznie z boku głowy lub nad karkiem. Z kolei praktyczne fryzury z długich włosów, które najlepiej sprawdzą się na bardziej oficjalne wyjścia to przede wszystkim wygodne, wysoko zawiązywane kucyki, końskie ogony lub pomysłowe warkocze i francuzy.

O wiele mniej problemów podczas układania przysporzą nam z pewnością krótsze włosy, które możemy pozostawić w tak zwanym „twórczym nieładzie”, utrwalając jedynie odrobiną lakieru czy mocnej pianki. W podobny sposób możemy też zrobić prostą i szybką fryzurę z kręconych włosów. Zależnie od własnych preferencji i potrzeb, kosmyki przylegające bezpośrednio do twarzy możemy w praktyczny sposób upiąć nad karkiem, wykonują dwa cienkie warkoczyki lub też wygodnie spiąć grzywkę dekoracyjną spineczką.

Niesforne, plączące się lub zniszczone i cienkie włosy możemy również upiąć w pomysłowy sposób, przygotowując się na codzienne wyjście na zajęcia lub do pracy. Wystarczy, że z jednej lub obu stron głowy wykonany dobierane warkoczyki, gwarantując sobie wygodę oraz trwałość takiej fryzury. Z powodzeniem możemy też wypuścić kilka luźnych kosmyków wokół twarzy  karku, które stworzą wrażenie lekkości i dziewczęcej świeżości. Taka romantyczna, delikatna fryzurka pasować będzie w szczególności nastolatkom i Paniom młodszym, o delikatnych rysach twarzy.