Fantazyjne upięcia włosów kręconych

Zależnie od długości oraz rodzaju posiadanych przez nas włosów, na wiele różnych okazji wykonać możemy praktyczne lub nieco bardziej pomysłowe fryzurki. W niniejszym artykule przedstawiamy szereg inspirujących pomysłów na wygodne, codzienne uczesania do pracy oraz upięcia z kręconych włosów na oficjalne i ważne wyjścia.

Posiadaczki długich, naturalnie kręconych włosów z powodzeniem mogą wykonać stylową fryzurkę na wesele lub kameralną imprezę, wysoko upinając kosmyki. Oprócz fantazyjnych, nietuzinkowych koczków można będzie też nieco luźniej związać kucyk na czubku głowy, pozostawiając luźne kosmyki, pięknie układające się na karku i szyi. Bardziej praktyczna wersja takiego uczesania może być natomiast wykonana w taki sposób, by kilka kosmyczków wypuszczonych było tylko przy samej twarzy.

Na specjalną okazję lub wieczorowe wyjście można też z powodzeniem zakręcić włosy na wałkach, lokówce lub papilotach, układając je następnie w drobne loczki lub romantyczne fale. Takie uczesania, na przykład z dodatkowo wpiętym we włosy kwiatem lub pomysłową ozdobą pasować będą w szczególności młodszym kobietom o delikatnym, dziewczęcym typie urody. Tworząc ponadto wrażenie lekkości, upięcia takie zatem świetnie nadają się do włosów gęstych i bardzo grubych, mało podatnych na zabiegi fryzjerskie.

Uczesania z loczkami można również wykonać na włosach średniej długości. Ciekawym pomysłem może być zaczesanie kosmyków asymetrycznie, z jednej strony do tyłu i zaplecenie dobieranego, odwróconego warkocza. Wypukły wzór z pewnością utrzyma takie proste, ale szykowne i eleganckie upięcie w niezmienionej formie, nawet podczas całonocnej zabawy. Alternatywnym sposobem na wykonanie niebanalnej fryzurki z fal i loków może być też zrobienie kilku mniejszych warkoczyków na całej długości włosów.

Kręcone fryzury z krótkich włosów to również doskonała propozycja na wieczorowe, wielkie wyjście. Z pewnością upięte wysoko nad czołem lub od czubka głowy do karku na wzór damskiego irokeza loki doskonale uzupełnią oficjalny strój wizytowy. Co więcej, tego rodzaju uczesanie optycznie wysmukli nieco bardziej okrągłą buzię i wyostrzy rysy, sprawiając wrażenie drapieżności. Odważny charakter fryzurki podkreślić można także poprzez mocne wycieniowanie przednich kosmyków.