Ze średnich i długich włosów do góry

Jednymi z popularniejszych obecnie fryzur damskich na niemalże każdą okazję okazują się praktyczne, wygodne i eleganckie upięcia do góry, zapewniające uczesaniu trwałość i stabilność. Najlepiej będzie wykonać ja na średnich lub długich włosach, które nierzadko okazują się przecież dość niesforne.

Klasyczne upięcie w koński ogon lub wysoko zaczesany kucyk może okazać się doskonałym pomysłem na codzienną fryzurkę do pracy, szkoły czy na wiele niezobowiązujących wyjść. Upięcie takie spowoduje, iż przednie kosmyczki nie będą przeszkadzały podczas każdej czynności, zaś cienkie, słabe, czy zniszczone włosy nie będą się nadmiernie plątać i łamać. Warto jednakże zdawać sobie sprawę, iż takie proste, dość skromne uczesania można dowolnie ozdabiać i upiększać zależnie od naszych potrzeb i gustów.

Jak się okazuje, szybkie uczesanie na długich czy średnich włosach nie musi być wcale nudne i szablonowe, bowiem możemy tutaj dowolnie eksperymentować. Posiadaczki gęstych i grubych włosów mogą zatem śmiało wykonać kucyk z dobieranego warkocza czy francuza plecionego od samego czubka głowy. Innym sposobem może być wykonanie warkoczyka od dołu i spięcie na czubku głowy ozdobną klamerką. Upięcie takie będzie więc nie tylko bardzo efektowne i eleganckie, ale także praktyczne, szczególnie jeśli cenimy sobie komfort i wygodę w każdej sytuacji.

Wysokie kucyki możemy wykonać jednak nie tylko na prostych włosach. Uczesanie takie może bowiem stanowić stylową alternatywę dla fryzurek z lokami, które dzięki temu ładnie i trwale ułożymy, bez konieczności nieustannego poprawiania kosmyków. Panie o drobnej twarzy i delikatnych rysach mogą z powodzeniem pokusić się też o wykonanie bardziej romantycznej i dziewczęcej wersji takiej fryzurki poprzez wypuszczenie luźnych, lekko pofalowanych pasm przy twarzy i karku.

Bardzo długie włosy warto także upiąć do góry i kilkukrotnie owinąć wokół gumki, tworząc w ten sposób fantazyjnego koczka. Fryzura taka sprawdzi się zatem świetnie zarówno na co dzień jak i na specjalne wyjście i ważne uroczystości. Z powodzeniem może okazać się też trafionym pomysłem na uczesanie na wesele, zabawę studniówkową czy imprezę karnawałową.