Pomysł na podpięte warkocze

Zależnie od okazji, typu i długości włosów oraz własnych upodobań i potrzeb samodzielnie możemy z łatwością wykonywać pomysłowe fryzurki i stylowe upięcia. Jednym z popularniejszych sposobów na własnoręczne zrobienie prostej ale efektownej i praktycznej fryzury do pracy czy na imprezę jest bez wątpienia zaplecenie warkocza.

Grube, długie warkocze od wielu już lat cieszą się powodzeniem wśród amatorek atrakcyjnych i efektownych fryzur. Jak się jednak okazuje, takie uczesanie z długich włosów lub kosmyków średniej długości nie musi być zawsze takie samo. Aby zatem zachęcić Panie w każdym wieku do noszenia pięknych warkoczy, w dalszej części artykułu podpowiadamy, jak nieco urozmaicić taką łatwą i szybką fryzurę krok po kroku.

Na wieczorowe wyjścia, kameralne imprezy czy, inne, równie ważne dla nas okazje możemy przykładowo zrobić oryginalny, dobierany warkocz pleciony od dołu. Zaczynając zatem od karku poszczególne, cienkie pasemka należy zaplatać ku czubkowi głowy, po czym mocno związać gumką lub spiąć klamerką, pozostawiając swobodną kitkę. Bardzo długie i gęste włosy można będzie też dodatkowo owinąć kilkukrotnie wokół kucyka, tworząc w ten sposób fantazyjny kok na czubku lub z tyłu głowy.

Innym, ciekawym pomysłem może okazać się również zaplecenie warkocza w sposób asymetryczny, z boku głowy, zaczynając od pasm na skroni. Kierując się ku tyłowi głowy należy ciasno związywać poszczególne kosmyki i upiąć je bezpośrednio nad karkiem. W prosty i łatwy sposób możemy zrobić też fryzurę na krótkich włosach, prowadząc warkocz na drugi bok, co przypomina nieco plecenie tradycyjnego koszyczka.

Amatorki uczesań z grzywką na wyjątkową okazję mogą też wykonać pojedynczy lub podwójny, dobierany warkocz na krótszych pasemkach, dzięki czemu włosy nie będą przeszkadzały podczas codziennych czynności. Paniom młodszym, o dziewczęcym typie urody warto również polecić zrobienie jednego lub dwóch warkoczy i pozostawienie kilku luźnych pasm przy twarzy i szyi. Takie romantyczne uczesanie będzie wyglądało jeszcze efektowniej, jeśli zdecydujemy się lekko podkręcić przednie kosmyki na lokówce lub papilotach.